אמיר לויצקי

שותף

+972-3-6075000

amir@tslaw.co.il

הורדת כרטיס איש הקשר

עו"ד אמיר לויצקי הינו שותף במחלקת הליטיגציה המסחרית והאזרחית של משרדנו.

לאמיר למעלה מ-35  שנות ניסיון בליטיגציה מסחרית, ניהול סכסוכים ועסקאות של הגופים המובילים במשק הישראלי, לרבות בשוק הביטוח ושוק ההון, הבנקאות וההייטק וניהול משברים מסחריים.

אמיר מתמחה, בין היתר, בנושאי ליטיגציה מסחרית מורכבת, ובכלל זה, ניהול וליווי משברים מסחריים מורכבים אד-הוק, הגשת עתירות וניהול הליכים לגבי מכרזים, בדגש על מכרזים טכנולוגיים מורכבים, מערכות מידע ומיחשוב (IT), מחקר ופיתוח טכנולוגי וטלקומוניקציה, במסגרתה הוא מלווה חברות תקשורת ומחשוב – מהגדולות בישראל, וזאת בהתבסס גם על היכרות ובקיאות בדיני קניין רוחני – במסגרתן ניהל אמיר תיקי הפרה וביצע עבור בנק מוביל בישראל פרויקט רישום סימני מסחר.

אמיר מתמחה גם בהיבטים מסחריים של שוק הביטוח בישראל ועוסק בעריכתן ובהובלתן של עסקאות מסחריות של חברות וסוכנויות ביטוח. לצד זאת, לאמיר ידוע בניסיונו הייחודי והיכרותו עם תוכניות לעידוד מו"פ של רשות החדשנות, בדגש על תוכנית מגנ"ט (לפיתוח מו"פ גנרי טכנולוגי) במסגרתה ליווה ומלווה למעלה מ-70 מאגדים (קונסורציה). המשתתפים כוללים את החברות התעשייתיות המובילות בישראל במחקר ופיתוח, ומוסדות מחקר אקדמיים לביצוע תוכניות לפיתוח טכנולוגיה גנרית בסיוע המדינה.

עם לקוחותיו של אמיר ניתן למנות את החברות המובילות בישראל בתחומי הטכנולוגיה, הביטוח, שוק ההון והבנקאות, מחשוב, פרמצבטיקה ונדל"ן, אותן הוא מלווה בעיקר בתחום הליטיגציה.

אמיר סיים את לימודי המשפטים באוניברסיטה העברית בהצטיינות בשנת 1985 לאחר ששימש, בין היתר, חבר ועורך כתב העת "משפטים" של הפקולטה למשפטים באוניברסיטה העברית ועוזר מחקר של פרופ' ש.ז. פלר; במסגרת זאת, עבד עימו על ספרו הידוע "דיני עונשין". במהלך לימודיו היה אמיר מצטיין דיקן ומצטיין רקטור. אמיר התמחה בבית-המשפט העליון אצל המשנה לנשיא (בדימ') מרים בן פורת ז"ל ושימש כמתמחה אישי של ד"ר אמנון גולדנברג ז"ל. בהמשך, היה אחד ממייסדי משרד נייגר-לויצקי ושות'.

הסמכה:  1986, ישראל

השכלה:
תואר ראשון במשפטים LL.B, האוניברסיטה העברית בירושלים, בהצטיינות  (1985)

שפות: עברית, אנגלית